Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Kefken Kampını Ziyaret etti

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Bağcılar Belediyesi’nin Kefken’de düzenlediği Gençlik Kampı’nı ziyaret etti. Gençlerle zaman geçiren Büyükakın, hem onlarla sohbet etti hem de geleceğe yönelik tavsiyelerde bulundu. Büyükakın, gençlerin kulağına küpe olmasını istediği Hz. Mevlana'nın: 'Salihlerin tembelliği, salih olmayanların hakimiyetini hazırlar' sözünü hatırlattı.

Bağcılar Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla yaptığı protokol çerçevesinde her yıl 4 ay süreyle gençlerin hizmetine sunduğu Kefken Gençlik Kampı, bu yıl da devam ediyor. Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptıran 15-22 yaş arasındaki 1056 genç, farklı tarihlerde 6 grup halinde Kefken Kampı’na götürülüyor. 176 kız öğrenciden oluşan ilk kafile Kefken’e gitti. Deniz kenarında maviyle yeşilin iç içe girdiği noktada kurulan kampta çeşitli aktivitelere katılarak stres atan öğrenciler, doğanın ve temiz havanın da tadını çıkarıyor.

Bir haftadır kamp alanında tatil yapan gençlerin özel bir misafiri vardı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, gençleri ziyaret etti. Kamp alanını gezen Büyükakın, daha sonra kız öğrencilerle bir araya geldi. Doç. Dr. Tahir Büyükakın

Salihlerin tembelliği, salih olmayanların hakimiyetini hazırlar.

Kız öğrencilerle sohbet eden Büyükakın, onların sosyalleşmeleri ve hayatla mücadele azmini artıran hedefleri doğrultusunda yürümeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Gönül belediyeciliği olarak her zaman gençlerin atacağı her türlü atılıma katkı sunmanın öncelikli hedefleri arasında olduğunu söyleyen Büyükakın, “Gençlerimiz bizim göz bebeğimizdir. Donanımlı yetişmeleri için elimizdeki her türlü kaynağı kullanacağız. Ülkemizin lider gençliğinin yetişmesi, güçlü Türkiye’nin oluşması ile yoluna devam etmesi için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz” dedi.

Büyükakın, gençlerin kulağına küpe olmasını istediği Hz. Mevlana’nın: 'Salihlerin tembelliği, salih olmayanların hakimiyetini hazırlar' sözünü hatırlattı. Ziyarette Büyükakın’a Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk ve Başkan Danışmanı Ekrem Kızıltaş da eşlik etti.