Başkanlık Uzman Vaizi Ahmet ÜNAL Oltu'da Peygamberimizin Gençlere Verdiği Önemi Anlattı

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzman Vaizi Ahmet ÜNAL Erzurum Oltu Efkan Ala Kültür Merkezi'nde "Peygamberimizin Gençlere Verdiği Önemi" üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Halkın ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda Uzman Vaiz Ahmet ÜNAL, Peygamberimizin, risaleti döneminde gençlere verdiği önemi ve o dönemin gençlerinin, bu risaleti nasıl omuzlarına alarak her türlü zorluğa göğüs gerdiklerini anlattı

"MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI"

Oltu İlçe Müftülüğü tarafından Efkan Ala Kültür Merkezi'nde yapılan program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hz. Ömer Camii İmam Hatibi Hasan Gür'ün okuduğu Kur'anı Kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İlçe Müftüsü Ahmet Nuri BAYRAKTUTAN, millet olarak Allah Rasulune olan düşkünlüğümüzü anlattı. Konuşmasının devamında gençlere yönelik nasihatlerde bulunan BAYRAKTUTAN, Mevlid-i Nebi haftasının bir fırsat olarak değerlendirilmesini ve mutlaka hz Peygamberin hayatının okunmasını, ve anlaşılmasını ve onun örnek hayatını, hayatımıza taşımamız gerektiğini ifade etti.

İlçe Müftüsü, konuşmasının sonunda programa katılan ve katkıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere okul Müdürlerine, öğrencilere ve kurum amirlerine de programa gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

"PEYGAMBER VE GENÇLİK" Temalı konferansını sunmak üzere Kürsüye çıkan Başkanlık Uzman Vaizi Ahmet ÜNAL da; Peygamberimizin, risaleti döneminde gençlere verdiği önemi ve o dönemin gençlerinin, bu risaleti nasıl omuzlarına alarak her türlü zorluğa göğüs gerdiklerini anlattı.

İlçe halkının ve özellikle gençlerin yoğun bir ilgi gösterdikleri program, İlçe Müftlüğü tarafından dağıtılan kitap hediyeleri ile sona erdi.

Uzman Vaiz Ahmet ÜNAL

Uzman Vaiz Ahmet ÜNAL

Uzman Vaiz Ahmet ÜNAL