28 Şubat sürecinde 400 kişi Etimesgut’ta gözaltında zulüm gördü

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ASDER (Adaleti Savunanlar Derneği) Genel Başkan Yardımcısı Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, FETÖ’cülerin, 28 Şubat sürecinde namaz kılan subaylar hakkında rapor tuttuklarını belirterek, 28 Şubat sürecinde kendisiyle birlikte 400 kişinin Etimesgut’ta gözaltında zulüm gördüğünü söyledi. Hacımustafaoğlu, “FETÖ bu süreci gizlice destekledi.” dedi.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Özel Etkinlik Programı’nda, 15 Temmuz darbe girişimi ayrıntısıyla masaya yatırıldı. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’ndeki “Darbe” konulu Özel Söyleşi Programı’nın moderatörlüğünü Gazeteci- Yazar Ekrem Kızıltaş yaptı. Konuşmacı Emekli Hava Albay ASDER (Adaleti Savunanlar Derneği) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hacımustafaoğlu FETÖ ve yandaşlarıyla ilgili önemli hatıralarını davetlilerle paylaştı. 28 Şubat’ta Orgeneral Çevik Bir’in, milletin ordunun önünde eğilmesi için afişler astırdığını ve baskı uyguladığını kaydeden Hacımustafaoğlu, silahlı kuvvetlerde darbe ve darbe girişimlerini din düşmanlarının gerçekleştirdiğini anlattı. Hacımustafaoğlu, “Kışla, lojman ve ordu evi arasına sıkışmışlar, halkından kopuk yaşıyorlar.” dedi. Mustafa Hacımustafaoğlu

“FETÖ 1979 YILINDA BİZİ KULLANMAK İSTEDİ”

FETÖ ile ilgili bir anısını da paylaşan Hacımustafaoğlu, 1979’da Harbiye öğrencisiyken, İslama hizmet eden bir kişi olarak tanıtıldığı için 5 arkadaşıyla onu gizlice ziyaret ettiklerini söyledi. Sabah namazı kıldıklarını ve kahvaltı yaptıklarını anlatan Hacımustafaoğlu, “20 yaşında gençleriz. Bizimle ilgilendi. Döndükten sonra bir teğmen gelerek selamını iletti. Bize, ‘sizinle çalışmak istiyor,’ dedi. O zaman harp okullarında FETÖ’cü yoktu. İnançlara baskı vardı. Biz de namaz kılan 5 arkadaşımızla toplanıp, ‘O hoca biz askeriz, birlikte ne iş yapacağız?,’ diye düşündük ve reddettik. Meğer adam bizi İzmir Yamanlar’da sınavdan geçirmiş.”

“3.HAVALİMANI RAHATSIZ ETTİ”

Kızıltaş ise 1960 darbesinden 15 Temmuz’a kadar yaşanan darbelerin ve darbe girişimlerinin ülkenin kalkınmasını ve gelişmesini istemeyen güçlerce yaptırıldığını vurguladı. Türkiye’nin enerji geçiş güzergahında olduğuna dikkat çeken Kızıltaş, “Rusya ve Orta Asya’dan gelen enerjinin aktarılması için Türkiye’ye ihtiyaçları var. Türk Akımı anlaşması imzalandı. Rus doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılacak.” dedi. Kızıltaş, Ortadoğu petrolünün Ceyhan’dan ulaştırıldığını da vurgularken, Doğu Akdeniz’de de 15 trilyon metreküplük doğalgaza dikkat çekti. Kızıltaş,” İsrail’in yanı sıra Türkiye, Mısır, Ürdün, Filistin’in, Lübnan’ın, KKTC ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin de bu doğalgazda hakları var.” dedi. Gezi olayları ile 17-25 Aralık olaylarının dış güçler tarafından Erdoğan’a yönelik düzenlendiğinin altını çizen Kızıltaş, “Bunlar kumpastı” dedi. Kızıltaş, 3.Havalimanının dış güçleri rahatsız ettiğini de vurgulayarak, “Frankfurt ve Dubai havalimanlarının gücünü azaltacaksınız. Uluslararası sermayenin gelirini milyar dolarlık karlarının bir kısmını Türkiye’ye çekeceksiniz. Türkiye uluslararası uçuş için uygun bir coğrafyada bulunuyor. Dubai buraya 4 saat, Frankfurt ise 3 saat mesafede. Rahatsız oldular. Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırıp, yerine kolay pazarlık yapacakları birisini getirmek istediler.” Diye konuştu. “

“SINIRDA ÜLKEMİZİ İŞGAL ETMEK İÇİN BEKLİYORLARDI”

Program öncesi bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 15 Temmuz’un aklın ötesinde alçakça bir girişim olduğunun altını çizdi. Bu işgal girişiminin büyüklüğünün her geçen gün daha iyi anlaşıldığını da ifade eden Çağırıcı, “Yüzyılın en alçak işgal girişimiydi. Rabbim bu ümmeti korudu. 21.yüzyılda dünyanın insanlığı aradığı bir dönemde yaşadık. Çanakkale ruhu o gece ortaya çıktı.” dedi.